v

v

۱۳۹۱/۰۲/۱۹

برخورد دوگانه رسانه‌های محافظه‌کار با یک پرونده / سکوت درباره تبعات عفو ملک‌زاده برای علی خامنه‌ای


اظهارات عباس جعفری دولت‌آبادی٬ دادستان تهران مبنی بر عفو محمدشریف ملک‌زاده از سوی علی خامنه‌ای با سکوت روزنامه کیهان و خبرگزاری فارس و واکنش تند روزنامه ایران وابسته به دولت مواجه شد.

آقای دولت‌آبادی روز گذشته (یکشنبه ۱۷ اردیبهشت) در جمع خبرنگاران گفته پرونده آقای ملک‌زاده «در آستانه ارسال به دادگاه و صدور کیفرخواست بود که وی مورد رأفت اسلامی و عفو رهبری قرار گرفت.»

این گفته دادستان تهران با واکنش محمدجعفر بهداد٬ معاون سیاسی دفتر احمدی‌نژاد مواجه شده٬ به طوری که وی با انتشار یادداشتی در روزنامه ایران حملات تندی متوجه قوه قضائیه کرده است. بهداد نوشته که پرونده محمدشریف ملک‌زاده از سوی افراد «متقی» و «مستقل» رسیدگی شده و در مرحله قبل از دادگاه وی «بی‌گناه» تشخیص داده شده است.

بهداد بدون آنکه به نام دادستان تهران اشاره‌ای کند٬ نوشته است: «زمان رو شدن دست دروغ‌پردازان و پرونده‌سازان فرا رسیده است.» به نوشته وی٬ این افراد و رسانه‌های وابسته به آن‌ها «اعتبار حرفه‌ای و اجتماعی خود را در خطر جدی می‌بینند، به جای قبول و جبران این خطاکاری و جفاکاری، به در و دیوار می‌زنند تا انحرافات و هواپرستی‌های خود را توجیه کنند.»

محمدشریف ملک‌زاده سال گذشته در جریان اختلاف علی خامنه‌ای با محمود احمدی‌نژاد بر سر ادامه کار حیدر مصلحی در وزارت اطلاعات به همراه گروهی دیگر از نزدیکان احمدی‌نژاد بازداشت شده بود. روزنامه کیهان٬ خبرگزاری فارس و روزنامه جوان سه رسانه‌ وابسته به علی خامنه‌ای و سپاه پاسداران هستند که بار‌ها اخبار و گزارش‌هایی مبنی بر «فساد» نزدیکان احمدی‌نژاد منتشر کرده و می‌کنند.

این رسانه‌ها که صدور حکم مشاور اجرایی برای ملک‌زاده از سوی محمود هاشمی شاهرودی را موجب لطمه خوردن به حیثیت وی اعلام کرده بودند در خصوص عفو شریف‌زاده از سوی خامنه‌ای سکوت کرده‌اند. صادق لاریجانی٬ رئیس قوه قضائیه نیز هفته گذشته طی سخنانی به طور تلویحی از انتصاب ملک‌زاده از سوی هاشمی شاهرودی انتقاد کرده بود.

غلامحسین محسنی اژه‌ای٬ سخنگوی قوه قضائیه نیز روز دوشنبه (۱۸ اردیبهشت) در یک نشست خبری گفته پرونده محمدشریف ملک‌زاده با عفو علی خامنه‌ای بسته شده است.Source: http://www.digarban.com/node/6512


هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر