v

v

۱۳۹۱/۰۳/۱۲

تجمع گزارشگران بدون مرز در اعتراض به سفر پوتین به فرانسه، حامی رژیم‌های ایران و روسیه


در آستانه سفر رئیس جمهوری روسیه- ولادیمیر پوتین، به فرانسه، گزارشگران بدون مرز، روزنامه نگاران و جمعی از فعالان ایرانی، روس و سوری تجمعی اعتراضی در پاریس علیه سرکوب در روسیه، سوریه و ایران برگزار کردند.
شرکت کنندگان در این تجمع با سردادن شعارهای اعتراضی از رئیس جمهوری روسیه خواستند تا ضمن احترام به مطالبات دمکراسی خواهانه مردم روسیه، به حمایت از رژیم های سرکوبگر و در رأس آنها سوریه و ایران پایان دهد.
ولادیمیر پوتین- رئیس جمهوری روسیه، در آغاز سومین دوره ریاست جمهوری پس از روسیه سفید و آلمان، به فرانسه سفر می کند. قرار است رئیس جمهوری روسیه با همتای فرانسوی خود، فرانسوا هولاند پیرامون پرونده های اقتصادی و انرژی و همچنین وضعیت سوریه گفتگو نماید.
گزارشگران بدون مرز در بیانیه ای که ساعتی پس از برگزاری تجمع اعتراضی در پاریس منتشر کرد، با اشاره به ٣١ روزنامه‌نگار و ١٨ وب‌نگار که هم اینک در زندان‌های جمهوری اسلامی در حبس هستند، متذکر شد که روسیه از حامیان اصلی رژیم کنونی ایران در همه عرصه ها و بویژه مسئول سرکوب و کشتار مردم ایران است.
در این بیانیه آمده است که در سوریه نیز بیش از ٣٠ تن از اصحاب رسانه‌ها هم اکنون در بازداشت بسر می‌برند و بیش از هشت روزنامه نگار و شهروند خبرنگار که ٤ تن از خبرنگاران خارجی بودند، به قتل رسیده‌اند. سازمان گزارشگران بدون مرز تأکید می کند که هفته گذشته در شهر حوله دست کم ١٠٨ نفر از جمله ٤ شهروند خبرنگار به قتل رسیدند.
این سازمان متذکر شده است از کشتار در سوریه که از چهارده ماه پیش آغاز شده است با حمایت کامل سوریه ادامه دارد و این کشور با همۀ راه‌کارهای مجازات بینی المللی علیه رژیم دمشق مخالفت می کند.

Source: http://www.persian.rfi.fr

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر