v

v

۱۳۹۱/۰۵/۱۴

"حضور جنجگویان ایرانی با نیروهای اسد در حلب" ساختمان رادیو و تلویزیون حلب به تصرف مخالفان اسد درآمد


ارتش آزاد سوریه روز شنبه 4-8-2012 اعلام کرد ساختمان مرکزی رادیو و تلویزیون در شهر حلب را به تصرف خود در آورده است.

به گزارش تلویزیون العربیه به نقل از شبکه گزارشگران شورای ملی سوریه مخالفان عصر روز جمعه اعلام کرده بودند که ساختمان رادیو تلویزیون حلب را تصرف کردند.
ارتش آزاد امروز شنبه در بیانه ای اعلام کرد به جز چند تک تیر انداز همه کارکنان وابسته به رژیم بشار اسد پس از محاصره ساختمان متواری شدند.
مخالفان می گویند با تصرف ساختمان رادیو تلویزیون اکنون تقریبا 60 درصد شهر حلب به کنترل نیروهای ارتش آزاد درآمده است.
سرهنگ حسام ابو محمد یکی از فرماندهان ارتش آزاد در حلب در گفت و گو با شبکه گزارشگران شورای ملی سوریه گفت: " ساختمان رادیو و تلویزیون حلب
در کنترل کامل ارتش آزاد است و رژیم اسد پس از شکست و فرار نیروهایش دیوانه وار با جنگنده و هلیکوپتر این ساختمان را بمب باران کرد."
ابو محمد تاکید کرد که نیروهای ارتش آزاد در اطراف ساختمان سنگر گرفته اند تا از تلفات بیشتر جلوگیری کنند.
وی افزود جنگ ما با رژیم اسد جنگی نابرابر است زیرا ارتش اسد از هواپیما و اسلحه سنگین برخوردار است و ما به این سلاح دسترسی نداریم اما آنچه باعث شکست آنها می شود عدم داشتن پایگاهی مردمی در شهرهای درگیر برخلاف آرتش آزاد که از سوی ملت سوریه حمایت می شود.
سرهنگ ارتش آزاد افزود :"رژیم سوریه پس از هرشکستی دیوانه وار مناطق مسکونی را بمباران می کند و در چنین وضعیتی ما به عقب نشینی تاکتیکی مبادرت می کنیم و نیروهایمان را به جای دیگری انتقال می دهیم تا از دادن تلفات جلوگیری کنیم ".
درهمین حال عبدالجبار العگیدی فرمانده شورای نظامی حلب در تماس تلفنی با العربیه گفت: " رژیم اسد در درگیری های حلب از جنگجویان بیگانه بویژه از ایران استفاده می کند ولی با این حال نتوانست در مقابل نیروهای ارتش آزاد کاری از پیش ببرد."
از سوی دیگر ابو عبدالله حلبی عضو شورای انقلابی حلب اظهار داشت دایره جنگ در حلب گسترده تر شده است و با آزاد سازی رادیو و تلویزیون احتمالا رژیم به اقدامات انتقام جویانه دست خواهد زد . وی گفت رژیم اسد قادر نیست از طریق نیروی زمینی وارد حلب شود در نتیجه به بمباران هوایی و به توپ بستن مناطق مسکونی متوسل می شود.
خبرگزاری رویترز روز جمعه گزارش داد که ارتش آزاد سوریه ساختمان مرکزی نیروهای امنیتی رژیم اسد در حلب را تصرف کردند.
ابو زاهر فرمانده این عملیات به رویترز گفته است که همه اسلحه نیروهای امنیتی و پلیس حلب را مصادره کردند.
این در حالی است که در 24 ساعت گذشته 137 تن غیر نظامی سوری به دست نیروهای امنیتی و ارتش اسد کشته شدند. در میان این قربانیان تعداد زیادی کودک و زن به چشم می خورد.
صهیب قاسم عضو شبکه خبری شام در تماسی با تلویزیون العربیه گفت:" شب گذشته و امروز درگیریهای شدیدی بین مخالفان و نیروهای انتظامی اسد در مناطق جوبر، التضامن و القابون در حومه دمشق در گرفته است."


Source: http://www.alarabiya.net/articles/2012/08/04/230301.html

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر