v

v

۱۳۹۱/۰۶/۲۵

چرا دانشگاه فرهنگیان استان افراد نخبه را به دلیل دو سانتیمتر قد پذیرش نمی کنداربابی از نحوه تقسیم فارغ‌التحصیلان تربیت معلم در سال‌جاری به شدت انتقاد کرد و گفت: متأسفانه شاهد بی‌عدالتی در جذب دانشجویان دانشگاه فرهنگیان در استان هستیم که رتبه‌های زیر 2 هزار بنا به دلایلی از جمله کوتاهی قد به میزان دو سانتی‌متر تأیید نمی‌شوند در حالی که ما به آموزش با کیفیت و نیروهای متخصص علمی نیاز داریم نه به قد بلندی افراد.
پایگاه اطلاع رسانی نیکشهر: نماینده مردم ایرانشهر، سرباز و دلگان در مجلس شورای اسلامی گفت: انتقال معلمان از جنوب استان سیستان و بلوچستان سبب افت شدید تحصیلی و آسیب جدی به کیفیت مراکز آموزشی شده است.
محمد سعید اربابی از انتقال معلمان در جنوب استان به شدت انتقاد کرد و اظهار داشت: تا پایان برنامه پنجم توسعه، هیچ گونه استخدام جدیدی در آموزش
و پرورش وجود نخواهد داشت در حالی که در مناطق جنوبی سیستان و بلوچستان با انتقال نیروهای متخصص در رشته‌های مختلف درسی مواجه هستیم.
وی افزود: در حال حاضر در مناطق جنوبی استان با مشکل جدی کمبود دبیر در رشته‌های علوم پایه و فیزیک و... مواجه هستیم.
نماینده مردم ایرانشهر، سرباز، دلگان و بخش‌‌های آشار، بنت، فنوج و لاشار در مجلس بیان کرد: با هرگونه جابه‌جایی معلمان در جنوب استان و به ویژه حوزه انتخابیه‌ام مخالف بوده و نباید معلمانی که از مناطق برخوردار به مناطق محروم و کمتر توسعه یافته آمده‌اند و زمان خدمت آنها مشخص شده قبل از پایان مأموریت با پارتی بازی، انتقالی بگیرند و صدها کلاس درس با کمبود دبیر مواجه شود.
اربابی ادامه داد: خالی بودن بیشتر کلاس‌های درس به علت نبود معلم و فشار آمدن به چند معلم باقی مانده و تدریس طولانی و بیش از حد مجاز توسط یک معلم، علاوه بر خستگی وی، مشکلات دیگری از جمله افت شدید تحصیلی و آسیب جدی به کیفیت آموزشی را در پی خواهد داشت و دانش‌آموزان ضرر خواهند کرد.
وی تصریح کرد: در صورت عدم رعایت انتقال معلمان توسط مسئولان مربوطه، از مراجع قانونی و وزارت متبوع موضوع را پیگیری جدی خواهم کرد.
نماینده مردم ایرانشهر، سرباز و دلگان در مجلس شورای اسلامی از مسئولان محلی و معتمدین و شوراهای اسلامی خواست به منظور ممانعت از آسیب‌های آموزشی به دانش‌آموزان منطقه، برای انتقال معلمان از هرگونه همکاری با مدیران و رؤسای آموزش و پرورش خودداری کنند تا مراکز آموزشی با کمبود معلم و در نتیجه افت شدید تحصیلی مواجه نشوند.
اربابی از نحوه تقسیم فارغ‌التحصیلان تربیت معلم در سال‌جاری به شدت انتقاد کرد و گفت: متأسفانه شاهد بی‌عدالتی در جذب دانشجویان دانشگاه فرهنگیان در استان هستیم که رتبه‌های زیر 2 هزار بنا به دلایلی از جمله کوتاهی قد به میزان دو سانتی‌متر تأیید نمی‌شوند در حالی که ما به آموزش با کیفیت و نیروهای متخصص علمی نیاز داریم نه به قد بلندی افراد.
وی بنا به اظهارات برخی از متقاضیان تربیت معلمی که به علت کوتاهی قد رد شده‌اند، افزود: بلندی قد، مشکلات آموزشی را مرتفع نمی‌کند بلکه در بین این افراد کسانی هستند که از نظر علمی بسیار نخبه بوده و می‌توانند فضاهای آموزشی را متحول کنند لذا رد این قبیل افراد صدمات زیادی را به سیستم آموزشی مدارس وارد می‌کند و نشانه ظلم و جفای آشکار در حق افراد با استعداد است.
نماینده مردم ایرانشهر، سرباز و دلگان در مجلس شورای اسلامی بیان داشت: دانشگاه فرهنگیان استان نباید افراد نخبه را به خاطر کوتاهی قد رد کند ما نیاز به افراد متخصص و با استعداد داریم تا شاهد شکوفایی علمی استان باشیم.

Source: http://nikshahr1.mihanblog.com/post/1653

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر