v

v

۱۳۹۲/۰۲/۰۵

فقر غذایی حداقل ۲۰۰ هزار کودک زیر ۶ سال در کشوراستان سیستان و بلوچستان با داشتن ۸ هزار کودک مبتلا به فقر غذایی بیشترین مشکل را در کشور دارد.

مدیرکل امور بهداشت، بیمه‌های اجتماعی و درمان کمیته امداد با بیان اینکه تغذیه کودکان زیر ۶ سال با توجه به اینکه بهترین زمان رشد مغز در شش سالگی است، اهمیت ویژه‌ای دارد، افزود: اگر مواد غذایی مناسبی در این زمان به کودک نرسد رشد مغزی کودک کامل نمی‌شود و در آینده آن کودک نمی‌تواند از جایگاه خوبی در جامعه بهره‌مند شود و در ‌‌نهایت سربار جامعه می‌شود.

وی با بیان اینکه استان سیستان و بلوچستان با داشتن ۸ هزار کودک مبتلا به فقر غذایی بیشترین مشکل را در کشور دارد، ادامه داد: کودکان نیازمند تغذیه مناسب هستند که در حال حاضر به ۵۰ هزار کودک نیازمند سبد‌های غذایی تعلق می‌گیرد و این در حالی‌ است که ۲۰۰ هزار کودک در نوبت قرار گرفته‌اند و نتوانسته‌ایم تمامی کودکان را پوشش دهیم!

ناصر ایروانی منش در گفتگو با ایلنا ادامه داد: از ۲۰ هزار دانش اموز تحت پوشش که مورد غربالگری قرار گرفته‌اند ۸۶۰۰ نفر مشکوک یا مبتلا به بیماری‌هایی مثل کم‌خونی و بیماری‌های ناشی از فقر هستند. وی با بیان اینکه گرانی خدمات درمانی و دارویی موجب شده است که بسیاری از بیماری فقیر تحت پوشش امداد از ادامه دادن مراحل درمانی منصرف بشوند

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر