v

v

۱۳۹۲/۰۲/۱۲

اعدام حداقل یک زندانی در زندان مرکزی زاهدانساعاتی پس از اجرای حکم ضد بشری اعدام در زندان، مقابل زندان مرکزی زاهدان یک درگیری مسلحانه روی داد که گفته می شود حداقل منجر به مرگ یک نفر گردید
بنابه گزارشات رسیده به « فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران » صبح امروز حداقل یک زندانی در زندان مرکزی زاهدان به دار آویخته شد
بامداد روز یکشنبه ۸ اردیبهشت ماه زندانی حمید خوشنام ۲۸ ساله که بیش از دو سال و نیم در بند ۵ زندان مرکزی زاهدان زندانی بود در محوطه زندان به دار آویخته شد. او به اتهام قتل که در جریان یک درگیری خانوادگی روی داده است متهم شده است.
ساعاتی پس از اجرای حکم ضد بشری اعدام در زندان، مقابل زندان مرکزی زاهدان یک درگیری مسلحانه روی داد که گفته می شود حداقل منجر به مرگ یک نفر گردید.
در طی هفته گذشته تا به امروز حداقل ۶ زندانی فقط در زندان زاهدان اعدام شدند و تا این لحظه قوه قضاییه ولی فقیه خبر اجرای احکام اعدام ها را اعلام نکرده است.
آخوند علی خامنه ای جنایتکار علیه بشریت که رهبری قتل و کشتار و تروریسم در ایران و جهان را هدایت و رهبری می کند . او به منظور ایجاد فضای رعب و وحشت در آستانه انفجار عمومی جامعه دست به اعدام های گروهی و مخفیانه در زندانها می زند.
فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران، موج اعدام های گروهی و مخفیانه در ایران را محکوم می کند واز دبیر کل ، کمیسر عالی حقوق بشر و گزارشگر ویژه سازمان ملل متحد می خواهد که پرونده جنایت علیه بشریت آخوند علی خامنه ای و سایر آخوندهای همدست وی را به دادگاه های کیفری بین المللی ارجاع دهند.
فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران
۰۸ اردیبهشت ۹۲ برابر با ۲۸ آ وریل ۲۰۱۳


گزارش فوق به سازمانهای زیر ارسال گردید
کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل متحد
گزارشگر ویژه اعدام سازمان ملل متحد
گزارشگر ویژه حقوق بشر سازمان ملل متحد
سازمان عفو بین الملل


fo@hrdai.netinin
www.hrdai.net
http://hrdai.blogspot.com
pejvakzendanyan@gmail.com
Tel.:0031620720193

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر